logo matplaneta kontakt

Wypełnij formularz,
a na pewno się odezwiemy.

FORGOT YOUR DETAILS?

WARSZTATY DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Na Państwa życzenie możemy przygotować warsztaty na wspólnie wybrany temat.

Szukasz ciekawego pomysłu na wycieczkę szkolną? Zabierz swoją klasę do Matplanety! U nas czekają na Was ciekawe warsztaty (zarówno z matematyki, jak i programowania)

Dla poszczególnych grup przygotowaliśmy zajęcia w wymiarze 2 lub 4 godzin lekcyjnych w następujących obszarach:

Aby tworzyć własne gry, nie trzeba jeszcze umieć czytać i pisać! (ScratchJr)

 1. „Średniowieczna przygoda” – stworzymy grę, w której gracz wciela się w postać dzielnego w rycerza, który musi pokonać smoka, aby uwolnić z zamkowej wieży księżniczkę.
 2. „Podwodna przygoda” - stworzymy grę, w której gracz wciela się w postać nurka, który musi wypełnić specjalną misję, aby wydostać się spod wody.

Dla poszczególnych grup przygotowaliśmy zajęcia w wymiarze 2 lub 4 godzin lekcyjnych w następujących obszarach:

(Scratch, Kodu Game Lab)

 1. „Niesamowity wyścig” – stworzą własną grę z grafiką 3D.
 2. „Mistrz klawiatury” – stworzą własną grę edukacyjną – której celem jest nauka szybkiego pisania na klawiaturze.
 3. „Kosmiczna misja” – stworzą własną grę, w której gracz steruje statkiem kosmicznym. Jego zadaniem jest uniknięcie zderzenia z asteroidami.
 4. „Zaopiekuj się mną” – wirtualne zwierzątko to coś, co przygotujemy podczas tego warsztatu. Zaprogramujemy je tak, aby gracz mógł je karmić i układać do snu, niczym słynne niegdyś Tamagotchi.
 5. „Minecraft – zmieniamy zasady gry” – programowanie w popularnym Minecrafcie, to doskonały sposób na połączenie nauki programowania z rozrywką. Dzięki wykorzystaniu specjalnej wersji gry – Minecratf Education Edition – dzieci dostają do dyspozycji narzędzia programistyczne, pozwalające na modyfikowanie praw, jakimi rządzi się świat gry, a także uczą się budować konstrukcje w świecie gry - wykorzystaniem programistycznych poleceń.

Dla poszczególnych grup przygotowaliśmy zajęcia w wymiarze 2 lub 4 godzin lekcyjnych w następujących obszarach:

(Minecraft Education, GDevelop, APP Inventor, Prolog)

 1. „Minecraft – zmieniamy zasady gry” – programowanie w popularnym Minecrafcie, to doskonały sposób na połączenie nauki programowania z rozrywką. Dzięki wykorzystaniu specjalnej wersji gry – Minecratf Education Edition – dzieci dostają do dyspozycji narzędzia programistyczne, pozwalające na modyfikowanie praw, jakimi rządzi się świat gry, a także uczą się budować konstrukcje w świecie gry - wykorzystaniem programistycznych poleceń.
 2. „Wymarzona gra platformowa” – stworzymy wymarzoną grę platformową. Dzieci same decydują o fabule gry – co doskonale rozwija ich kreatywność.
 3. „Gry mobilne” – stworzymy gry mobilne – które uruchamiać i instalować można na smartfonach i tabletach.
 4. „Sztuczna inteligencja” – zaprogramujemy sztuczną inteligencję.
TOP