Kreatywne zabawy z dziećmi w domu

1. Ryby z kapsli

Stwórz swój własny podwodny raj pełen kolorowych ryb, roślin i bąbelków. Zbieraj plastikowe kapsle z butelek po wodzie i napojach. Pomaluj je na jasne kolory i zrób całą ławicę przyjaznych ryb i podwodnych roślin, które mogą udawać pierwsze akwarium.

2. Podajnik na papier toaletowy

Ten pomysł jest zdecydowanie dla fanów przyrody i ptaków! Rolkę po papierze posmaruj masłem orzechowym, obtocz w nasionach dla ptaków i zawieś na zewnątrz. Rozkoszuj się obserwowaniem wszystkich ptaków gromadzących się przy tych smacznych karmnikach blisko Waszego domu.

3. Kolorowe ptaki z recyklingu CD

Kto nie ma stosu starych płyt CD zalegających w domu w epoce streamingu i MP3? Dzieciom spodoba się zamienianie starych płyt CD w różnego rodzaju ptaki, wraz z piórami, dziobami i wyłupiastymi oczami. Na co pozwoli Wam wyobraźnia?

Potrzebne będą:

CD lub DVD
Papierowy notatnik
Duże wyłupiaste oko
Pióra
Klej w sztyfcie
Nożyce
Długopis lub ołówek 

4. Ważka z kartonu na jajka

Oto idealny projekt recyklingu dla szkoły. Zamień kartony z jajkami w kolorowe ważki za pomocą tego zabawnego papierowego rzemiosła. Dzieci mogą pomalować kartony po jajkach na swoje ulubione kolory i zrobić anteny ze środków do czyszczenia rur. Prawie słychać brzęczenie wszystkich ważek!

Potrzebne będą:

Farby
Biały papier
Bibuła
Klej
Drucik z włoskami
Nożyce
 
  
 
5. Ryba z butelek po wodzie 
 
Zamiast wyrzucać puste butelki po wodzie do kosza na surowce wtórne, zamień je w jaskrawe ryby w tym zabawnym projekcie recyklingu dla dzieci. Spłaszczając butelki, możesz zrobić z nich wszelkiego rodzaju ryby o dziwacznych i wspaniałych kształtach. 

6. Stworzenia z puszek

Nie ma nic lepszego niż małe skupiska jasnych i kolorowych biedronek i dziwacznych, które zdobią Twój ogród. To świetny sposób na recykling puszek i nadanie im nowego życia na świeżym powietrzu. Możecie też grać nimi w ogrodowe kręgle!

7. Domowe dzwonki wietrzne

Możesz również użyć puszki z recyklingu, aby stworzyć własne dzwonki wietrzne na swój ganek. Pomaluj i udekoruj puszki. Wsyp kaszę, ryż lub inne lekki drobne rzeczy do puszek, aby eksperymentować z różnymi dźwiękami.

8. Doniczki papier-mâché

Możesz zamienić duże butelki po napojach lub pojemniki na żywność w tęczę kolorowych doniczek. Idealne do postawienia na półce z roślinami w pomieszczeniu lub gdy dajesz komuś roślinę w prezencie. 

Potrzebne będą:
 
Plastikowy pojemnik (Doniczka)
Czasopisma i stare gazety
Mała plastikowa tacka z niskimi ściankami do przechowywania kleju
Klej
Taśma maskująca
Nożyce
 

9. Wiszące donice ze starych butelek

Duże plastikowe butelki nabierają nowego życia jako piękne wiszące donice. Dzieciom spodoba się napełnianie doniczek ziemią i obserwowanie, jak rosną ich rośliny. 

Wytnijcie otwór na środku butelki i do obu końców przymocujcie sznurek tak, żeby równo podtrzymywał pojemnik w poziomie. Nasypcie tam ziemi i nasion i czekajcie na swój kwietnik.

Pin on Make It!