logo matplaneta kontakt

Wypełnij formularz,
a na pewno się odezwiemy.

FORGOT YOUR DETAILS?

Podczas naszej pracy opieramy się na znanej z zajęć matematycznych koncepcji Math Circle - odpowiednio dostosowanej do zajęć programistycznych. Na zajęciach realizujemy projekty w całości oparte o nasz autorski program nauczania, opracowany przez naszych programistów.

Uczymy zasad programowania, poznawania i tworzenia algorytmów. Dziecko podczas naszych zajęć może spotkać się z wieloma popularnymi i szeroko wykorzystywanymi narzędziami i językami programowania - wśród których znajdują się zarówno środowiska edukacyjne (m.in. Scratch, Kodu Game Lab., Microsoft Small Basic, czy Minecraft Education Edition) jak i profesjonalne języki - Python, Java, JavaScript, Visual Basic.NET, czy C# (w Unity).

Autorska Ścieżka programowania w Matplanecie

Język programowania jest dla programisty jedynie narzędziem pracy. Nasi uczniowie poznają wiele języków, aby umieć z programowania wyciągnąć to, co uniwersalne i móc w przyszłości programować niezależnie od tego, jakiego języka będą musieli użyć.

Programowanie komputerów to również nauka konsekwencji. Programy komputerowe muszą mieć określona składnię – jeżeli jej się nie stosuje nie osiągnie się odpowiedniego efektu, a więc konieczna jest żelazna konsekwencja. I cierpliwość. Bo gdy się popełni błąd – trzeba żmudnie przeanalizować kod i znaleźć go.

Zajęcia te nie są skierowane dla dzieci szczególnie uzdolnionych informatycznie. Są dla każdego – tak jak nauka angielskiego jest dla każdego. Gdyż to czego uczymy to po prostu sposób komunikowania się z komputerem – uczymy nowego języka.

Nauka programowania jest dla dzieci tak samo ważna jak nauka języka angielskiego

PROGRAMOWANIE

W Matplanecie dzieci uczą się poprzez realizację projektów czyli tworzenie własnych gier i aplikacji.

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę programowania?

Czy nie jest zbyt wcześnie na rozpoczęcie nauki programowania? A może jest już zbyt późno, aby zacząć się uczyć? Takie pytania często zadają sobie rodzice, ale też same dzieci.

Hasło “Programujący sześciolatek” może wydać się niektórym abstrakcyjne - jednak nie ma w tym nic niemożliwego. Wystarczy odrobina chęci. I ta odrobina chęci wystarczy do rozpoczęcia nauki programowania niezależnie od tego, ile ma się lat. Oczywiście, nauka programowania zależnie od wieku wygląda inaczej. Nasze zajęcia z programowania prowadzimy dla dzieci w wieku 6-16 lat. Są one podzielone na grupy - zarówno ze względu na doświadczenie, jak i wiek. W każdej grupie wiekowej prowadzimy zajęcia dla początkujących. Tak naprawdę - każdy wiek jest dobry do tego, aby rozpocząć naukę. Nigdy nie jest zbyt późno, ani zbyt wcześnie, aby to zrobić. Podczas zajęć, zależnie od wieku uczestników - wykorzystujemy inne narzędzia. Dzięki temu nasze zajęcia są idealnie dopasowane do uczestników i ich możliwości poznawczych, ale też zainteresowań i preferencji. Niezależnie od wieku uczestników zajęć - pełne są one programistycznego eksperymentowania, dobrej atmosfery i zabawy - a także spełniania dziecięcych marzeń, o tworzeniu swoich własnych gier komputerowych.

TOP