Kontakt

Wypełnij formularz,
a na pewno się odezwiemy.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu: Polityka Prywatności

Historie dzieci

Uczymy dzieci myśleć i wierzyć, że są w stanie
samodzielnie rozwiązywać problemy matematyczne i logiczne

Dzieci uczestniczące w zajęciach matplanety osiągają sukcesy naukowe w szkole i poza nią. Poznaj kilku z naszych uczniów zobacz co udało im się osiągnąć.

Marzenka - Grupa Pitagoras 2

Marzenka zajęła w tym roku 209 miejsce w kraju w Alfiku Matematycznym (na 8 924 uczniów biorących udział). Kangura Matematycznego w kategorii Maluch napisała na 113,75 pkt / 120 pkt - wynik bardzo dobry.W Dzielnicowym Konkursie Matematycznym Sigma (Wola) "ex aequo" zajęła 1 miejsce (25/25 pkt), a w ogólnopolskim 7!

Jaś - Grupa Młode Talenty

Jaś po raz drugi z rzędu zdobył wyróżnienie w Kangurze Matematycznym, osiągnął na testach na koniec roku poziom zakładany dla klas starszych, a jego trener z piłki nożnej szybko zauważył, że na boisku myśli bardzo logicznie, bo najmniej się nabiegał, a osiągnął najwięcej punktów w określonych zadaniach.

Oliwka - Grupa Pascal 1

Moja córka 6 letnia Oliwka już drugi rok uczestniczy w zajęciach w Matplanecie. Rok temu moim marzeniem było, aby z wiekiem nauczyła się myśleć w kategoriach matematycznych, po kilku zajęciach moje marzenie się spełniło. Oliwka liczyła w niestandardowy sposób 4 +6, odjęła od sześciu jeden i dodała do czterech, bo 5+5 to 10. Pani prowadząca zajęcia nie skarciła jej, że liczy dziwnie, ale zapytała inne dzieci co sądzą o sposobie obliczeń Oliwki. Oliwka, prawdopodobnie podświadomie, uzmysłowiła sobie, że nie musi myśleć tak jak większość, ale śmiało może tworzyć własne sposoby liczenia.

 

Sławomir Czapliński (tata 6 letniej Oliwki i 4 letniej Zuzi)

 

Oliwka Czaplińska w tegorocznym konkursie matematycznym Alfik zdobyła 28 miejsce w Polsce (8 w mazowieckim) na prawie 14.000 startujących w jej kategorii wiekowej (II klasa) w nagrodę od organizatorów konkursu pojedzie na 7-dniowy letni obóz talentów.

Zuzia - Grupa Fermat 1

Moja druga córka Zuzia kiedyś nie była na zajęciach, na których dzieci uczyły się ułamków zwykłych. Na następnych zajęciach Pani wyjaśniła jej, a Zuzia ku naszemu z żoną pewnemu zaskoczeniu podzieliła w domu pizzę stosując ułamki zwykłe. Matplaneta pomaga dzieciom słabszym z matematyki zrozumieć podstawowe zasady, a z tych przeciętnych czyni uzdolnionymi matematycznie, którzy za jakiś czas będą laureatami olimpiad matematycznych.

 

Sławomir Czapliński (tata 6 letniej Oliwki i 4 letniej Zuzi)

Maja - Grupa Pascal 1

Maja jest uczennicą Matplanety w grupie Pascal 1. Kiedy wykonano jej test gotowości szkolnej, po roku uczęszczania na zajęcia Matplanety, oceniono ją, że jest geniuszem z matematyki. Mogę przypuszczać, że jej matematyczne umiejętności kilkakrotnie przewyższały rówieśników. W Matplanecie umysł dziecka uczy się myślenia w kategoriach matematycznych. Dziecko nie boi się wypłynąć na głębokie wody, wierzy w siebie, ponieważ wielokrotnie znajdowało rozwiązanie. Matplaneta stworzyła warunki dla dzieci do lepszego, niż szkolna edukacja, poznania matematyki. 

Inga - Grupa Euler 1

Inga miała problemy z matematyką w edukacji wczesnoszkolnej. Przynosiła do domu złe oceny, co w coraz większym stopniu powodowało u niej zniechęcenie do nauki matematyki. Przed nią była jednak 4 klasa, a wraz z nią coraz trudniejsze zagadnienia. Zdecydowaliśmy się na posłanie Ingi na zajęcia Matplanety. Po 2 miesiącach Inga pokochała matematykę, a po 1 semestrze przestała mieć jakiekolwiek problemy z matematyka, a wręcz stała się prymusem. Teraz jej ocena semestralna to 5 ? rzecz, która wydawała nam się niewyobrażalna jeszcze 1,5 roku wcześniej!

 

Dariusz, tata 10 letniej Ingi

Antoni - Grupa Pitagoras 1

Antoni, l.9, uczęszcza na zajęcia Matplanety od 2,5 roku, w tej chwili chodzi do grupy Pitagoras I w Komorowie. W 2016 r. w Alfiku matematycznym w rankingu ogólnopolskim zajął  1 457 miejsce na 13 828 startujących w jego grupie wiekowej. Wynik powtórzył w roku 2017 - był  1 481 wśród 15 912 startujących trzecioklasistów.

Antoni wie, że matematyki warto się uczyć, bo to nie tylko ważny przedmiot w szkole, ale również klucz do logicznego myślenia i umiejętności sprawnego funkcjonowania we współczesnym świecie. Wydaje nam się, że zajęcia Matplanety właśnie to u niego rozwijają. Antoni chodzi także na programowanie i elektronikę. Co prawda mówi, że będzie weterynarzem, ale widzimy u niego duże zainteresowanie i  dryg  do zagadnień technicznych. Można powiedzieć, że jest już Głównym Informatykiem w domu i w swojej klasie w szkole. Gdyby zatem w przyszłości  jednak zmienił zdanie co do swojej kariery,  będzie miał alternatywę. A jeśli nie zmieni, to będzie weterynarzem dobrze radzącym sobie z matematyczno-technicznym otoczeniem.

Natalia - Grupa Pitagoras 1

Natalka Osękowska z Tarchomina zajęła czołowe miejsce w rankingu ogólnopolskim w Alfiku Matematycznym 2016 dla klas drugich szkół podstawowych. Natalia uczęszcza na zajęcia Matplanety od września 2016r. do grupy Pitagoras 1 na Tarchominie. Ranking laureatów: http://jersz.pl/contest,4,tab_89.html

Marysia - Grupa Pascal 1

Marysia jest uczennicą zajęć Matplanety już drugi rok. Chodzi do grupy Pascal 1 na Mokotowie. W maju zdobyła II miejsce w V Mokotowskim Konkursie "Superpierwszak 2017"!

Bartek - Grupa Gauss 1

Bartek jest uczniem Matplanety od 4 lat . Uczestniczy w zajęciach grupy Gauss 1 i grupy Enter 1 w Ursusie. W 2014 roku Bartek został Laureatem Alfika Matematycznego, w 2015 roku osiągnął wynik bardzo dobry w Kangurze Matematycznym i Alfiku Matematycznym, Bartek został także laureatem Małej Olimpiady Matematycznej w województwie mazowieckim oraz Mistrzem Sudoku Dzielnicy Ursus. Rok później powtórzył sukces w Alfiku osiągając wynik
bardzo dobry. W 2017 Bartek został laureatem Kangura Matematycznego, zdobywając 1. miejsce w Polsce z wynikiem 100%! Matematyka i logiczne
myślenie pomagają Bartkowi w rozwijaniu drugiej pasji jaką jest Judo, które trenuje od 5. roku życia.

Alicja - Grupa Pitagoras 1

Alicja, l.8 - uczęszcza na zajęcia Matplanety od niedawna, ale jest zafascynowana sposobem nauki i tym, że w ogóle odkryła takie zajęcia (dzięki rekomendacji koleżanki z klasy). Alicja jest uzdolniona matematycznie i szukaliśmy dla niej możliwości rozwoju w tej dziedzinie. Program i metodologia Matplanety w pełni odpowiadają naszym potrzebom. Forma urozmaiconej zabawy prezentuje dzieciom zagadnienia matematyczne, czy może bardziej logiczne, z którymi spotykają się na co dzień od małego, a które w szkole omawiałyby dopiero w starszych klasach i na pewno nie w tak interesującej w formie. Polecam i zachęcam przynajmniej na lekcję pokazową, po której Ala już została.

Alicja zajęła bardzo dobre miejsce w konkursie matematycznym Alfik 2017 - była 695 w Polsce wśród 6 609 startujących uczniów klas drugich.

 

Julia - Grupa Pitagoras 1

Julia, l.9, uczęszcza na zajęcia Matplanety w Komorowie drugi rok. W tej chwili jest w grupie Pitagoras I. Osiągnęła bardzo dobre wyniki w Alfiku 2016 i jeszcze lepsze w Alfiku 2017 - była 681 w Polsce, na 15 912 startujących trzecioklasistów, a więc uplasowała się wśród najlepszych 5% uczestników. Bardzo lubi matematykę i  Matplanetę. Chętnie rozwiązuje zadania i łamigłówki. Logiczne myślenie nigdy nie sprawiało jej trudności. Mimo osiągnięć, matematyka nie jest jej "konikiem". Ma wiele innych zainteresowań, zdobywa nagrody również w konkursach humanistycznych. Najważniejszą jej pasją jest jednak śpiew i taniec. W tej dziedzinie także zdobywa zaszczytne miejsca.